zdrowe cytrusy na sokW cytrusach będzie można znaleźć dużą ilość soku. W przeciwieństwie do warzyw czy ziół będzie tam nawet kilkanaście procent soku więcej. Jeśli chcemy wykorzystywać każdy owoc to powinniśmy sięgnąć po dobrą wyciskarkę do owoców.

Dzięki niej można pozyskiwać rzeczywiście maksymalną ilość soku z owoców. Dobre urządzenia są w stanie uzyskiwać nawet około 40% soku więcej niż sokowirówka, blender czy inne urządzenie do wyciskania. atutem będzie również to, że sok jest zawsze świeży a taki powinno się spożywać, jeśli chodzi o soki przygotowywane z cytrusów.

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok? Sok z cytrusów niezależnie jakich będzie się charakteryzował tym, że jest pożywny i ma dużą ilość witaminy C. Wystarczy wyciskać jedną pomarańczę czy półtorej cytryny, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Świeży sok z cytryny nie musi być wyłącznie spożywany jako napój. Może się stać świetną naturalną maseczką bądź też z dodatkiem innych składników również służyć może jako krem do poprawy cery. Najwięcej właściwości ma jednak taki sok spożywany po wyciskaniu. Dostarczy on do naszego organizmu witaminę C, poprawi krążenie oraz wpłynie dobrze na odporność organizmu.

Ze wszystkich cytrusów pomarańcza czy mandarynka nie ma najwięcej witaminy C, ale taki świeży sok doskonale smakuje i może uzupełniać płyny w organizmie.

Picie świeżego soku z takich owoców będzie działać pozytywnie na osoby aktywne fizycznie oraz takie, które ćwiczą regularnie.

Pomelo to owoc, który w Polsce pojawia się z Chin.

wyciskany sok z pomelo To pomarańcza olbrzymia, z której po połączeniu z pomarańczą chińską powstaje grejpfrut. Świeży sok ma dużą ilość witaminy C, najczęściej najwięcej ze wszystkich owoców cytrusowych. Inny atut takiego soku to również wysoka wartość energetyczna. Będzie on bardzo dobrze działał na nawodnienie organizmu. Może działać oczyszczająco na nerki i wątrobę.

Świeży sok z grejpfruta – właściwości

wyciskane soki z cytrusów Świeży sok z grejpfruta to rzeczywiście doskonała propozycja dla naszego zdrowia, którą będzie można spożywać ograniczeń. Sok taki wpływa bardzo pozytywnie na organizm. Ma w sobie dużą ilość witaminy C oraz beta karoten. Spożywany regularnie może wpływać na obniżenie ciśnienia oraz cholesterolu. Może również działać pozytywnie na układ krwionośny, odpowiada za regulowanie pracy serca oraz układu moczowego. Duża ilość potasu sprawi, że sok jest polecany dla kobiet w ciąży.

Chemia w cytrusach? Nie w świeżych sokach! Niestety cytrusy są często hodowane z użyciem chemicznych oprysków. Dlatego, jeśli chcemy przygotowywać z nich sok należy je bardzo dokładnie umyć i oczywiście usunąć z nich skórę. Na pewno spożywanie soków ze świeżych cytrusów wpłynie pozytywnie na nasz organizm, dlatego ich włącznie do diety jest bardzo ważne i trzeba o tym myśleć. obecnie dostępne w sklepach owoce cytrusowe pozwolą na przygotowanie smacznego, zróżnicowanego soku.