Sokowirówka

Sokowirówka jest urządzeniem jakie znamy już od lat dzieciństwa. Niejedna osoba kojarzy hałas sokowirówki z domowymi, świeżymi sokami, które specjalnie dla nas robiła mama czy babcia. Sokowirówka nie jest urządzeniem skomplikowanym, ma bardzo prosty panel sterowania, a jej działanie polega na cięciu produktów specjalnymi nożami i odwirowaniu soku przez sito za pomocą siły odśrodkowej. Dzięki sokowirówce możemy w krótkim czasie przygotować duża ilość soku, jest to więc urządzenie dla osób które nie mogą poświecić dużo czasu na zajęcia w kuchni.

W sokowirówce jednak nie przygotujemy soku z wielu produktów, które ostatnio stały się bardzo modne wśród osób podążających za zdrowym trybem życia. Nie przygotujemy tutaj soku z roślin liściastych, z kapusty czy trawy pszenicznej, a dla wielu osób jest to bardzo ważny element diety. Sok z sokowirówki nie nadaje się także do długiego przechowywania, musimy go spożyć w bardzo krótkim czasie, właściwie chwilę po przygotowaniu.

Wyciskarki do cytrusów

Jest to urządzenie bardzo dobrze sprawdzające się u osób które uwielbiają soki cytrusowe, a niekoniecznie chcą pić te z kartonu. Wyciskarka do cytrusów jest prosta i łatwa w obsłudze, składa się ze specjalnego stożka i sita, do których przykładamy połówkę wybranego owocu i dokładnie wyciskamy sok. Możemy kupić wyciskarkę ręczną lub automatyczną. Ręczna jest bardziej pracochłonna, ale możemy ją zabrać z sobą nawet na akacje pod namiot, a automatyczna jest świetna jeśli nie chcemy się długo męczyć z ręcznym wyciskaniem.

Urządzenia do soków

Wolnoobrotowa wyciskarka

Wyciskarka do soków wolnoobrotowa pozwala na przygotowanie soków nawet z zielonej sałaty, z liści szpinaku, z nasion, bardzo twardych owoców i warzyw, a także z trawy pszenicznej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych wałków ślimakowych, które podczas pracy miażdżą produkty i dokładnie je wyciskają. Wyciskarki są wydajniejsze niż sokowirówki, z tej samej ilości produktów, potrafią wycisnąć dużo więcej soku, w dodatku wolnoobrotowa praca wyciskarki nie napowietrza soku i nie powoduje utleniania składników odżywczych.

Dzięki temu sok jaki przygotujemy ma najwyższą wartość odżywczą. To jakie urządzenie wybierzemy powinno zależeć od naszych upodobań i codziennych przyzwyczajeń. Na pewno warto zapatrzeć się w jedno z tych urządzeń, ponieważ świeży sok to gwarancja zdrowia i sił witalnych, a do tego dbałość o piękny wygląd skóry, paznokci i włosów.