Nie dopuść do zawału

Wiele osób nie ukrywa tego, że obawia się zawału, jako przyczyny swojej śmierci. Nie można jednak zapominać o tym, że zawał to przede wszystkim konsekwencja schorzenia znanego jako niewydolność układu krążenia. Istnieje szereg chorób, których mamy prawo się obawiać, poza zawałem może być więc to między innymi wylew, uszkodzenie nerwu wzrokowego i miażdżyca.

Każda z nich ma swoje źródło w wysokim poziomie cholesterolu, a jednym z najskuteczniejszych sposobów na jego obniżenie okazują się być świeże soki i świeżo tłoczone oleje. Oczywiście, w sprzedaży dostępne są również leki, które mogą pomóc nam w uporaniu się z tym problemem, choć jednak nie można utrzymywać, że w ogóle nie działają, trudno nie zgodzić się z tym, że potrafią być znacznie mniej skuteczne niż moglibyśmy się tego po nich spodziewać. Potwierdzają to nawet badania naukowe.

Obniżenie cholesterolu

Co więcej, jeśli chcemy minimalizować ryzyko zawału, zbyt efektywne nie jest nawet podnoszenie poziomu „dobrego” cholesterolu, jeśli tego „złego” mamy za dużo. Ponownie, choć możemy mówić o określonych, pozytywnych zmianach, nie są one wcale aż tak spektakularne, jak bylibyśmy skłonni przypuszczać. Na szczęście, mylą się też osoby przeświadczone o tym, że o zawale należy mówić jako o wyroku, od którego nie ma odwołania. Jeśli jednak chcemy uniknąć zagrożenia, musimy uświadomić sobie, że najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zdrowy tryb życia.

Zdrowy styl życia

Jak skutecznie walczyć z cholesterolem?

Walka z poziomem cholesteroli jest żmudna i niezbyt skuteczna, warto więc skoncentrować się na tym, aby zapobiegać samym zakrzepom. Naukowcy już dawno poszukują rzeczywiście skutecznego rozwiązania powalającego na zapobieganie problemom z cholesterolem i coraz częściej sugerują, że kluczem do sukcesu mogą być spożywane przez nas tłuszcze. Oczywiście, nie oznacza to, że możemy je jeść bezkarnie, wśród nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są powszechnie chwalone, znajduje się bowiem również ich odmiana trans stanowiąca dla nas poważne zagrożenie.

Wpływ tłuszczów na zdrowie

Tłuszcze z tej grupy charakteryzują się niekorzystnym wpływem na metabolizm tkanki tłuszczowej. Nie tylko zmniejszają wrażliwość organizmu na insulinę, ale i są częstą przyczyną nadwagi. Niestety, właśnie z nimi mamy do czynienia najczęściej, gdy sięgamy po te produkty, które pochodzą od tak zwanych zwierząt przeżuwających. Są one więc obecne zarówno w maśle, jak i w olejach roślinnych utwardzanych przemysłowo. Podstawą zdrowego odżywiania powinna być więc urozmaicona dieta, w kuchni należy więc używać zarówno masła, jak i olejów oraz margaryn, choć te ostatnie powinna charakteryzować dobra jakość.