lecznicze soki Wykorzystywanie soków owocowych jako medycznie doskonałych jest już znane od setek lat. Stosowano takie soki na różne choroby i schorzenia. Mamy nawet różnorakie prace naukowe, w których mówi się o właściwości soków i możliwości ich stosowania w medycynie.

Obecnie jest dostęp do różnych owoców egzotycznych, dlatego także z nich można przygotowywać smaczny sok. Mamy również dostępne urządzenia, które ułatwiają przygotowywanie soku. Zanim się za to weźmiemy warto wiedzieć doskonale jakie właściwości mają konkretne owoce i jakie dają nam możliwości.

Soki wyciskane z owoców cytrusowych

Owoce cytrusowe mają w sobie sporą ilość kwasów, dlatego picie nie będzie wielką przyjemnością. Ważne są tutaj właściwości lecznicze. Cytryny to takie owoce, które mają sporo witaminy C. Dawniej wykorzystywano taki sok jako świetny sposób na leczenie różnorakich schorzeń, które dotyczyły żył i naczyń krwionośnych. Sok z cytryny używany był jako napój do picia oraz robienia zdrowotnych okładów. Jeśli każdego dnia wypijemy szklankę soku z grejpfruta dostarczymy do organizmu dzienną dawkę witaminy C. jednak grejpfrut to taki owoc, który przede wszystkim pozwoli nam na skuteczne odchudzanie. Znajduje się tam również wiele cennych składników, które mogą działać bardzo pozytywnie na naszą odporność, w związku z tym jesienią spożywanie takiego soku jest wskazane. W Chinach mandarynki i morele są traktowane jako owoce o wyjątkowych właściwościach. Przede wszystkim naród ten wierzy, że spożywanie takiego soku z tych owoców będzie sposobem na doskonałą kondycję i długowieczność.

Również te owoce, które są w naszym kraju dostępne są świetną propozycją na sok.

leczenie wyciskanymi sokami Jeśli chodzi o gruszki to uważa się je za ciężkostrawne i osoby, które mają problemy z jelitami obawiają się czy po nie sięgać. W rzeczywistości jednak już od średniowiecza traktuje się sok z gruszek jako doskonałe źródło zdrowia. Przede wszystkim sok taki ma skutecznie radzić sobie z problemem rosnącej temperatury ciała. Oprócz tego od zawsze był również stosowany jako środek, który działał pozytywnie na gojenie się ran. Jabłka to owoce, z których przygotowuje się przeciery, dżemy, konfitury, nalewki i różne napoje określone cydrami. Jednak sok z jabłek pomaga nam odpowiednio utrzymać poziom acetylocholiny, która wpływa pozytywnie na pracę naszego umysłu. Jest udowodnione, że spożywanie takiego soku wpływa pozytywnie na każdego i chroni przed demencją starczą. Chorobę Alzheimera również można leczyć przy użyciu świeżego soku z jabłek.